پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧ - 
 


نمک پنهان چیست؟
بیماری های ناشی از مصرف نمک
بسیاری ازغذاهایی که ما مصرف می کنیم حاوی نمک مستتر هستند. از سس سالاد گرفته تا بیسکوییت و ساندویچ کوچکی که در کیفددارید و در یک کلام تقریبا تمام مواد غذایی که در روز مصرف می¬کنید مملو از یک ماده معدنی است که بنا به نظر بسیاری از کارشناسان، تدریجا بدن ما را رو به زوال می¬برد. این ماده سدیم است، و حتی اگر دچار فشار خون هم نباشید باید در مورد کاهش مصرف آن فکر کنید. میل به مصرف نمک به قدری خطرناک و جدی است که انجمن دارویی آمریکا به تازگی از سازمان نظارت بر مواد خوراکی و دارویی FDA خواسته است تاسدیم را از فهرست افزودنی های مجاز خوراکی حذف نمایند.
 شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
9 راه حل طبیعی برای کنترل فشار خون
10 راه برای تغییر سبک زندگی به شما پیشنهاد می کنیم
اگر به تازگی فشار خون بالای شما تشخیص داده شده است، 10 راه برای تغییر سبک زندگی به شما پیشنهاد می کنیم که با کمک آنها می توانید فشار خون خود را پایینتر بیاورید و از خطر بیماری قلبی بکاهید.
 شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
راههای کنترل فشارخون بالا یا کشنده خاموش
فشارخون بالا عبارتست از افزایش فشار وارده از جریان خون به دیواره رگ‌های خونی.
فشار خون بالا گاهی «کشنده بی سر و صدا» نامیده می‌شود، زیرا تا مراحل انتهایی اکثرا هیچ علامتی ندارد. توجه داشته باشید که فشار خون به طور طبیعی در اثر استرس و فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری بدنی بالا می‌رود. اما فردی که دچار بیماری فشارخون بالاست، به هنگام استراحت نیز فشار خونش بالاتر از حد طبیعی قرار دارد. یکی از روش های کنترل فشار خون بهبود شیوه زندگی است که هرکسی می تواند برای خود انجام دهد تا از فشارخون بالا جلوگیری کند. اگر فردی دچار پرفشاری است باید با پزشک مشورت کند و برای کاهش فشارخون خود و تنظیم بهتر آن و مصرف و یا عدم مصرف دارو با پزشک مشورت کند.
 شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
خودمان از خودمان مراقبت کنیم
ديابت و تغذيه
تعريف ديابت بيماريي است كه در اثر ناتواني در توليد انسولين، كاهش و يا عدم اثر انسولين در بدن ايجاد مي‌شود. مهم‌ترين اصل در كنترل ديابت رعايت رژيم غذايي مناسب مي‌باشد. هدف اصلي از رژيم درماني در بيماران ديابتي، استفاده از مواد غذايي به صورت متعادل است. اصولاً رژيم غذايي‌اي كه توسط كارشناسان و متخصصان تغذيه براي افراد ديابتي تهيه مي‌شود، داراي اهداف زير است:
 شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
۶ تصور اشتباه که اغلب دیابتی‌ها هم باور کرده‌اند
دستگاه تست قند خون دیابت
بیماری دیابت ممکن است هر کسی را طعمه خود قرار دهد. به همین دلیل است که حتی اگر خودتان مبتلا به این بیماری نباشید، احتمالاً در میان اقوام، دوستان یا همکارانتان کسانی را سراغ دارید که گرفتار این بیماری مزمن شده باشند و درباره آن حرف‌هایی بزنند.
 شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشگیری از سرطان؛ اصول و شیوه های کلی
سرطان قابل پيشگيري و درمان است
با خودمراقبتي و امید اصول ده گانه در پیشگیری از سرطان
 شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام های بهداشتی برای پیشگیری از آنفلوانزا
پیام های بهداشتی برای پیشگیری از آنفلوانزا برای عموم مردم
ویروس آنفلونزا از طریق هوا وقتی که فردی سرفه می کند، عطسه می کند و یا حتی صحبت می کند، منتقل می شود. آنفلونزا می تواند حتی با دست زدن به اشیائی که در اثر عطسه یا سرفه ی فرد مبتلا،آلوده می شود به دیگران منتقل شود. این بیماری یک روز قبل از شروع علائم بیماری می تواند به دیگران منتقل شود.
 پنج شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
بیمارستان زعیم برای اولین بار موفق به دریافت مجوز کار با اشعه شد.
این مرکز برای نخستین بار موفق به دریافت مجوز کار با اشعه شد که به دنبال این مجوز در کنار تمام مزایای کسب شده لزوم ارزیابی پرتوها ی محیطی جهت ایمنی بیماران و کارکنان از طرف وزارت بهداشت اعمال خواهد شد.
 يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیابت پدیده ای همه گیر و جهانی
نشانه های دیابت را بشناسیم
پزشکان هفت علامت اصلی برای این بیماری بر شمرده اند که در صورت ادامه دار شدن هر کدام از آنها باید درخواست آزمایش برای اندازه گیری میزان قند خون را داد.
 شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط عمومی
جذب نیروی پرستار به صورت طرح ، شرکتی و قراردادی در بیمارستان زعیم
واجدین شرایط می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمایند. 36472040- 36472121 داخلی 145 سرکار خانم صفری مدیره پرستاری
 شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اورژانس جدید امام رضا (ع) بیمارستان زعیم افتتاح شد
درادامه جناب آقای دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه اظهار داشتند که با توجه به استراتژیک بودن این منطقه به ویژه جاده ترانزیت همچنین هم جواری با سه شهرک صنعتی بزرگ و همچنین فعال بودن 60 تخت در این بیمارستان نیاز مبرم به راه اندازی بیمارستان شهدای پاکدشت با 124تخت ، لازم و ضروری می باشد.و همچنین متذکر شدندکه با وسعت جمعیت در شهرهای استان تهران که جمعیت بالغ بر5/5میلیون نفردر بر میگیرد با کمبود 1500تخت بیمار مواجه می باشیم و همواره باید بتوانیم با ارائه خدمات کیفی بالا و همچنین برای بر طرف کردن مشکلات نظام سلامت ازوجود خیرین نیکوکار در این امر استفاده بهینه به عمل آوریم.
 شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
همزمان با شروع هفته کرامت ساختمان جدید اورژانس امام رضا (ع) بیمارستان زعیم به زودی افتتاح خواهد شد .
با توجه به اهمیت خدمات فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی(اورژانس) و ضرورت راه اندازی اورژانس جدید امام رضا (ع)بیمارستان زعیم و با عنایت به اینکه اقدامات پیش بیمارستانی از اقدامات اساسی سلامت جامعه محسوب می شود و عدم اجرای صحیح این اقدامات عوارض جبران ناپذیری را برای جامعه ایجاد می نماید؛ با عنایت به اینکه شهر شریف آباد واقع در جاده ی خاوران محل عبور کامیون و کامیونت های سنگین از محور تهران – مشهد و بالعکس می باشد و۳ شهرک صنعتی بزرگ در منطقه وجود دارد لذا ضرورت راه اندازی اورژانس در بیمارستان زعیم بسیار محسوس بوده ودر مدت یک سال با همکاری و همیاری خیرین محترم منطقه و جناب آقای دکتر فتحی ناز ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان پاکدشت و جناب آقای دکتر مهدی مجیدی رادریاست محترم بیمارستان نسبت به راه اندازی این مهم اقدام نمودند که به یاری خداوند متعال در آینده بسیار نزدیک بخش اورژانس امام رضا (ع) بیمارستان زعیم افتتاح و راه اندازی خواهد شد .
 جمعه ٢٣ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 صفحه بعدی >>